Naučte se správně meditovat!

Meditace

a bílá magie

Vzhledem k tomu, že při koncentraci se musíme několik hodin soustředit na konkrétní cíl, je při vykonávání bílé magie důležité, abychom byli osvobození od všech myšlenek, které by nám mohly bránit ve vykonávání této naší magické práce. Meditace je stejně důležitá, protože nám pomáhá při naší každodenní magické práci. Meditace nám pomáhá lépe se uvolnit, lépe vizualizovat a dostat se do příslušného stavu transu.

Meditace nám pomáhá dostat se do souladu se sebou samým. Dále je uvedena jedna jednoduchá meditační technika, která dopomáhá k lepšímu uvolnění.

Pohodlně se usaďte. Zhluboka se nadechněte a vydechněte 12-krát pomalu za sebou. Pokuste se teď uvolnit až tak, že setrváte na pár minut v absolutním klidu bez jakýchkoliv myšlenek. Po nějakém čase přijdete na to, že se cítíte pokojnější a uvolněnější. Krevní tlak klesá a stres se postupně začíná uvolňovat. Toto je jedno z relaxačních cvičení a právě tady začíná i skutečná meditace.

Meditace není žádná relaxace. Každý si může oddechnout při masáži nebo v sauně. Meditace začíná až tehdy, když obrátíme svou pozornost do našeho nitra a budeme pozorovat naše vnitřní procesy, které budeme moci později i ovládat. Dechová cvičení jsou velmi jednoduchá a užitečná cvičení, která nám pomáhají rychle se uklidnit, hlavně když jsme ve stresu. Proto se je snažte vykonávat tak často, jak to jen potřebujete. Avšak tato cvičení sama o sobě ještě neznamenají samotnou meditaci, jde jen o přípravu. Když vám jde jen o to, abyste se před cestou do práce na jistý čas uklidnili, je takové relaxační cvičení velmi dobrá věc! Ale jen tehdy, když se vám podaří dostat do bezmyšlenkového stavu, můžete si vychutnat ducha meditace! Je to něco jako pozitivní droga, která nic nestojí. :) Nepotřebujete nic a nikoho, poznáte v ní sebe samé i boha ve vás.

Meditace
Meditace není žádná relaxace. Při meditaci aktivně poznáváme své niterné procesy.

Meditování se nedá naučit za pár týdnů. Je to podobné jako když začínáte s nějakým sportem, nestanete se hned Arnoldem Schwarzeneggerem nebo určitě nezaběhnete za pár týdnů maraton pod 3 hodiny. Přesně tak stejně je to i s meditací. Není možné hned setrvat několik hodin v bezmyšlenkovém stavu nebo uskutečňovat astrální cesty. V první řadě musíme za pomoci dlouhých cvičení a disciplíny dosáhnout duševního pokoje a tím získáme více stability a klidu. Právě díky tomu vstoupí do našeho života více radosti a lásky.

K tomu, abychom v meditaci byli úspěšní, potřebujeme nejprve pravidelnost! Při meditaci zůstanete jen tehdy, když si k ní vytvoříte pozitivní postoj. Odměňte se meditací a několika klidnými minutami. Když se však chcete co nejrychleji dostat do bezmyšlenkového stavu nebo okamžitě rozvíjet speciální síly, budete zklamaní! Každý, kdo chce co nejlépe prozkoumat a poznat sám sebe, kdo ve svém nitru hledá pokoj a mír, bude odměněn! Ze začátku je jednodušší najít si nějakou meditační skupinku, ke které se můžete na začátku připojit. Správnou a hlubokou meditaci zažijete však spíše o samotě nebo během osobního provázení samotným mistrem.

Stejně jako se po prvním tréninku dostaví svalová horečka, má mnoho začátečníků problémy s příliš velkým množstvím myšlenek a pocitů. Je třeba jen jednoduše pokračovat dále. To je normální! Během meditace pozorujte všechny obrazy, které se vyplaví na povrch vašeho vědomí. Prosím, nezadržujte je! Nechejte všechny myšlenky, obrazy a pocity volně přicházet a odcházet. Tak jak přijdou, zase i odejdou. Když nebudete těmto obrazům věnovat žádnou pozornost, pomalu zmizí. Tím se uklidní nejen vaše mysl, ale i vaše duše a v meditaci budete moct jít stále hlouběji a hlouběji.

Na rozdíl od vizualizace necháme při meditaci svoje myšlenky zmizet. Neposuzujeme tyto myšlenky a pocity ani na ně žádným způsobem nereagujeme!

Vizualizace je jedna z dalších meditačních technik, při které si představujeme to, co právě chceme. Čas od času je dobré představit si co a proč to něco chceme a pokusit se představit si tyto věci i v naší mysli. K tomu nám mohou dopomoct i rituály. Rituál může náš stav v transu totiž jen posilnit a můžeme tohoto stavu dosáhnout právě díky hlubokému dýchání, rytmickým tancem nebo bubnováním. Trans ale není žádná meditace, resp. je to jen jistý druh meditační techniky. Na nezaškolené adepty mohou tyto stavy transu působit jako droga a tím u nich vyvolat jistou závislost. Každý stav transu je však jen přechodný, po kterém se opět ocitnete ve svých problémech. Trans a meditace nepředstavují únik z reality. Během meditace rozdělujeme problémy, které neustále vycházejí na povrch do našeho vědomí, na 2 části:
1. Něco, co mám pod kontrolou. Rozhodneme se vzpomínaného problému chopit a udělat všechno pro to, abychom ho vyřešili.
2. Něco, co se nachází mimo naši moc a kontrolu. Tuto část problému přenecháme vyšší moci. Řekneme si, že se tím nebudeme zabývat, nebudeme si nad tím lámat hlavu, protože nám to i tak nic nepřinese a zbytečně s tím ztrácíme jen svou energii a čas.
Je lehké o tom psát, ale těžší je to udělat. Ale právě díky meditačnímu tréninku se vám to postupně určitě podaří a hlavně to stojí za to!

Meditace Magie

Mnozí z nás se domnívají, že meditace by mohla být nebezpečná, protože nás odvádí od každodenní reality. Avšak právě každá nepozornost je nebezpečná. Samozřejmě, že se při řízení auta musíme soustředit na cestu, stejně tak, jako i při jiných situacích v životě. Jde o to, abychom se v různých situacích, jako například když jsme ve stresu nebo cítíme vniřní nepokoj, dokázali uklidnit.

Meditace pomáhá uvolnit naše tělo a naši mysl a tím nám pomáhá zbavit se jakýchkoliv negativních myšlenek. Mnoho chorob je dnes právě psychosomatického charakteru. To znamená, že tyto choroby byly zapříčiněny psychickým přetažením nebo faktory. Právě meditace má na takové choroby velmi pozitivní vliv. Když budeme utíkat od našich problémů, budou nás pronásledovat po celý život. Meditace nám pomáhá při řešení těchto problémů a naučí nás, jak se jim postavit v plné síle a jasnosti.

Pro evropany je pozice lotosového květu nepohodlná a jen málokteří se dokáží v této pozici uvolnit. V takovém případě doporučujeme meditovat vleže! Nebo si můžete pořídit pohodlné relaxační křeslo, resp. něco podobného. Určitě toho nebudete litovat. Když však během meditace usnete, pokuste se navzdory tomu vnímat plamen svíčky nebo se dívejte na mandaly, květ života nebo na Shri Yantru. To vám umožní lépe se uvolnit, ale současně vám to pomůže během meditace neusnout. Jestli při meditaci dáváte přednost hudbě nebo meditujete radši v tichosti, záleží jen na vás.

Meditace nemá na začátku nic společného s držením těla. Meditovat můžeme při chůzi, vsedě nebo vleže. Jde o pozornost a o naši práci s našimi myšlenkami a pocity. Jednoduše být soustředěný tady a teď a v klidu sledovat svoje povinnosti.
Avšak při astrální cestě nebo při hluboké meditaci je držení našeho těla velmi důležité. Proto i mniši meditují v lotosové pozici, protože i když při meditaci usnou nebo uskutečňují astrální cestu, zůstávají stále ve stabilní poloze. V této lotosové pozici nemůžete spadnout!

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.