Marion Daghan-Malenky

21 kroků

ke štěstí

    1. Neberte život tak vážně a osobně. Více se smějte! Proto je dnes jóga smíchu tak populární, mnoho lidí má totiž zkušenost s tím, že po 30 sekundách smíchu se můžete zbavit špatného pocitu v těle, dokonce i tehdy, když se není čemu smát. Pokud se nechcete smát násilím, pokuste se pozorovat svůj vlastní život s určitým odstupem! Vždy je něco, co vás dokáže naštvat, nebo něco, z čeho se můžete smát nebo se těšit!

Existuje knížka, která vědecky a také nevědecky dokazuje, že jednoduchý smích, narovnání se a jednoduché cvičení na záda dokáží léčit mnoho nemocí! (Zkušenost hlupáka, Dr. Mirzakarim Norbekov)

    2. Najděte si čas na meditaci. Meditace je jednoduchá technika, jako čištění zubů, ale vede k zázrakům. Nebojte se, nemusíte se stát buddhistou a v dnešní době existuje tolik technik a nahrávek, že si bez námahy můžete vybrat to, co bude pro vás vhodné. Zde vám můžeme doporučit např. tuto knížku: Meditace pro skeptiky... od Ulricha Otta a naše meditační mp3 : -).

    3. Zabývejte se sami sebou a Bohem. Kdo ví, kdo on nebo ona je a proč je tady, si může život užít úplně jinak, než někdo, kdo jen slepě jde po úspěchu, penězích nebo dobré rodině. Je dobré dát si takový cíl, ale proč? Na to, abych byl šťastný? Mohu vám ze své zkušenosti říct, že znám dost lidí, kteří mají dost peněz, dobrou rodinu a jsou dokonce i zdraví a přesto nejsou šťastní! Proč? Právě proto, že štěstí přichází zevnitř a venku ho člověk nenajde! Člověk najde štěstí a radost, když cítí, že jeho život má smysl! Pokud člověk vnímá sám sebe jako nesmrtelnou duši a žije smysl svého bytí! ANO, může to být i rodina, mohou to být i peníze, ale takové věci jsou většinou jen nástroji pro dělání něčeho jiného nebo pro splnění našich přání, které zaplatíme penězi. Naše moře se čistí, stále více lidí se stává nadšenci vegetariánské stravy a jógy, pomáhá se lidem v rozvojových zemích. Naše představa o tom, kdo jsme a kdo je Bůh, ovlivňuje naše každodenní rozhodnutí! Zde doporučujeme knížku: Co řekl Bůh od Neala Donalda Walsche.

    4. Užívejte si více to, co je TEĎ a TADY. Většina lidí není vůbec TEĎ a TADY. Při snídani jsou již v práci, v práci jsou myšlenkami už doma, doma jsou pak myšlenkami na dovolené a na dovolené přemýšlejí zase o tom, jak doma vydělají peníze. Člověk může být ale šťastný pouze TEĎ a TADY. Náš mozek nás neustále bombarduje věcmi, které bychom měli nebo musíme udělat a bohužel to nemá konce... Co máme z naší inteligence, když večer nedokážeme vypnout svou hlavu a nemůžeme usnout?! Zde vám ze srdce doporučujeme přečíst si tuto knížku: Moc přítomného okamžiku od Eckharta Tolleho.

    5. Najděte harmonii mezi aktivitou, odpočinkem a pasivitou. Každý z nás je jiný. Existují lidé, kteří jsou spíše aktivní a kteří musí trošku zpomalit, aby se dostali do rovnováhy... Manažeři, vrcholoví sportovci, starostliví rodiče... Pro takové lidi je důležité, aby si stále říkali: "Je dost času!" Důležité je, aby takoví lidé našli odvahu říci někdy i "NE" a našli si čas i sami pro sebe. Existují ale i lidé, kteří mají problém motivovat sebe a dotáhnout věci až do konce. Pro ně je zase důležité získat sebevědomí, že mohou dosáhnout svých snů a cílů! "Pohni zadkem!" je v tomto případě to správné motto. Zde doporučujeme knížku od Anthonyho Robbinse Probuďte svou vnitřní sílu (Naučte se řídit svůj duševní, tělesný a finanční osud!).

    6. Zabývejte se uměním. Je nemožné, abyste byli nešťastní, když ze srdce zpíváte... Co děláte, zda malujete, zpíváte, vyrábíte modely, hrajete v divadle, píšete knihu, je jedno. Důležité je, že necháváte volný průběh svým emocím a kreativitě. Prostřednictvím umění si můžete promluvit se svým Vyšším Já, přijímat poselství z vyšších úrovní, komunikovat s vnitřním dítětem, které je ve vás... Umění nám dává další rozměr. Pomůže nám procítit život v TEĎ a TADY.

    7. Sportujte pravidelně. Nezáleží na tom, jestli budete cvičit jógu, chodit na dlouhé procházky, nebo dělat triatlon nebo chodit do fitness. Je jedno, co budete dělat, důležité je, že je to dobré pro vás. Co je pro koho dobré, závisí na jeho věku, pohlaví, zdravotním stavu... Každý si může něco najít. Nemusí toho být hodně, ale bez pohybu nemůžete očekávat dlouhodobé zdraví a pohodu. Každý, kdo pravidelně sportuje, ať už cvičí jógu, běhá nebo se věnuje silovému tréninku potvrdí, jak dobrý pocit má po tréninku.

    8. Dávejte si pozor na to, co a kolik toho jíte. Jídlo nám dává energii a radost nebo potíže a nemoci. Každý je jiný, a to, co je pro jednoho lékem, může být pro druhého jedem. Vezměme si například med. Obvykle je to nejlepší lék... pokud je ale někdo alergický, nebo má dokonce ještě i cukrovku, tehdy zdravý není. Vyzkoušejte různé kuchyně (indickou, čínskou, vegetariánskou). Jděte k ajurvédskému nebo čínskému lékaři nebo k někomu podobnému, a nechte si poradit, co je pro vás to pravé. Dívejte se na to, jak vaše tělo reaguje na různá jídla. Každý dobrý sportovec a starší člověk věnuje pozornost své stravě. Zde naleznete více informací: Zdravé stravování.

    9. Pijte zdravě a dostatečně. Příliš sladké nápoje neuhasí žízeň, ale ještě zhorší, jen našemu tělu odeberou důležité minerály (draslík). Dbejte na dostatečný přísun vody, abyste své tělo zbavili toxinů. Pravděpodobně to zní dost banálně, ale jen se jednoduše pokuste 7 dní sledovat, zda každý den vypijete 1,5 litru vody a jak se potom cítíte.

    10. Mnoho lidí je překyselených kvůli stravě, stresu a nedostatku pohybu. Překyselení na nás má jak psychické, tak fyzické negativní účinky. V nejhorším případě se dá předpokládat dokonce rakovina, která také souvisí s překyselením. Zde doporučujeme stravu vyváženou z acidobazického hlediska, dostatek aerobního pohybu a regulaci stresu například meditací.

    11. Dýchejte správně a aktivně! Zní to sice banálně, ale správným dýcháním dokážete načerpat spoustu pozitivní energie. Dobrým příkladem jsou jogíni a mistři Čchi-kung. Člověk dýchá neustále: na cestách v autě, při práci. Možná proto se dechové techniky tak podceňují. Zde doporučujeme knížku od japonského lékaře Dr. Nobuoa Shioya Fontána mládí Dr. Shioya, který se dožil 106 let. Co je ale ještě důležitější: Až do své smrti byl zcela top-fit. V mládí se setkal s mnoha chorobami a náhodou objevil dechové techniky, které mu pomohly nejen vyléčit se, ale díky nim se i sám udržel v kondici až do konce života.

    12. Starejte se o své zdraví. Choďte pravidelně k zubaři a praktickému lékaři

21 kroků ke štěstí

Foto © Pixelot http://www.fotolia.com I pmalenky

    13. Ujasněte si své životní cíle. Jen ten, kdo má sny a pracuje na jejich realizaci, bude spokojený sám se sebou a svým životem. Pokud děláte něco, co od vás očekávají vaši rodiče nebo partner a není to něco vaše, nebudete dlouhodobě spokojeni. Pokud máte cíle, které vás nadchnou, uděláte kvůli nim i něco velkého. Tam, kde není žádný nápad, není ani žádná akce. Lidé, kteří toho hodně dosáhli, toho nedosáhli náhodou! To jednoznačně potvrdily i naše dlouhodobé zkušenosti. Zde doporučujeme knížku Kavárna na okraji světa, (nem. Originál: Cafe am Rande der Welt) od Johna Střeleckého.

    14. Jsme součástí přírody. Naše moderní životy jsou často příliš umělé. Jděte alespoň jedenkrát týdně někam do přírody. I procházka v parku dokáže udělat malý zázrak. Ještě lepší je věnovat se turistice. Důležité je mít trošku přírody i doma. Několik rostlinek, o které pečujete, mít doma kočku nebo psa, již několika lidem pomohlo dostat se z hluboké deprese. Bez čerstvého vzduchu a přírody prostě nemůžeme být šťastní. Je proto důležité, abychom pro přírodu i něco udělali. Co přesně by to mělo být, to už je na vás. Zasaďte se za ochranu přírody, tady nebo v zahraničí, může to být pro vás dalším obohacením.

    15. Máte dobrý vztah k penězům? Peníze jsou energie. Kdo myslí tímto způsobem: "Peníze jsou špinavé" nebo "Jen zlí a nepoctiví lidé mají peníze", nikdy nebude bohatým! Proč? Protože pokud si někdo sám o sobě myslí, že je dobrý, proč by měl mít něco špatného... Zde doporučujeme knížku Peníze a zákon přitažlivosti (Hojnost, zdraví a štěstí).

    16. S tím je spojeno i to, že každá činnost, kterou může člověk matematicky popsat, je nebo v budoucnu bude prováděna roboty. Již dnes existují auta bez řidiče a je jen otázkou času, kdy taxikáři přijdou o svou práci. Podobně je to s mnoha jinými profesemi. Investice do svého vlastního vzdělání je tou nejlepší investicí! S každým cizím jazykem, který se naučíte, se vám otevírají nové dveře a možnosti. S každým novým poznatkem a vzděláním objevíte nové možnosti, a váš život tak bude pestřejší.

    17. Cestujte a prozkoumejte náš svět, jiné národy a státy. Jiní nejsou lepší nebo horší. Jsou různí a vy zjistíte, že člověk najde něco dobrého a špatného v každé zemi, stejně jako ve své vlastní zemi. To vytvoří určitý odstup a dá vám i relativitu k vlastním problémům.

    18. Buďte k sobě a ostatním upřímní. Je to jednodušší, než si myslíte, a ušetří to vám a také ostatním hodně energie.

    19. Pokud vaše ego nevidí řešení vašich problémů, neznamená to ještě, že žádné řešení neexistuje! Znamená to jen, že ho v tomto okamžiku nevidíte, ale na každý problém existuje i řešení!

  1. Spřátelte se s myšlenkou, že pro vás existuje řešení!
  2. Řekněte si: "Všechno je iluze, vše je energie a vědomí!"
  3. Nejde o to, co se stalo, ale podstatné je to, jak na to reaguji.

    20. Žádné "Takhle to musí být!" nebo "To se nesmí stát!" Ujasněte si své cíle, nedávejte si ale žádné časové horizonty, nebo si neurčujte jak daného cíle dosáhnete. Akceptujte to, co je! Buďte připraveni na plán B nebo C! Pokud někdo řekne: "Přesně tuto práci musím nyní dostat!", tak ji nedostane, protože bude mít příliš velký strach! Když ve stejné situaci řekne nebo přemýšlí takto: "Udělám všechno pro to, abych tuto práci dostal, pokud ji ale nedostanu teď, tak potom příště, nebo si najdu něco lepšího!" bude uvolněnější a jeho šance na úspěch budou o 100% větší!

    21. Nikdy nezapomeňte na to, že nejste jen toto tělo, myšlenky a pocity, ale i věčná duše. Když to budete mít stále na paměti, budete brát věci mnohem uvolněněji! Věci budou stále méně dramatické a problémy najednou nebudou tak důležité. Jděte občas na hřbitov nebo do nemocnice. Je tam tolik důležitých lidí... a vaše tělo tam také skončí... Děsivé? Tak to ale je! Užívejte si život a pokud chcete být nesmrtelní, čtěte dále zde :-) Zde doporučujeme tento film: Než si pro nás přijde .

Všichni toužíme po štěstí a naplněném životě.
Seneca

Požádej o predbežní bezplatní analýzu a začni s jej pomocí ješte dnes vylepšovat svoje vztahy, komunikaci a ochranu

Máte problémy ve svém milostném životě a nevíte, jak dál?
Možná jste také konfrontováni s něčím, co jste doposud považovali za nemožné: „prokletí, démoni“? Možná byste chtěli nahlédnout do možné budoucnosti nebo potřebujete vědět odpovědi na vaše otázky?

Můžete nás navštívit i osobně za účelem rozhovoru nebo společné meditace.